Avalon-TTT-lev-2000px

Me

Olemme intohimoisten markkinointiammattilaisten muodostama rento ja osaava markkinointitoimisto.

Yksi koodaa, toinen kirjoittaa, kolmas visualisoi. Mutta päämäärämme on yhteinen: haluamme tehdä markkinointia, joka vaikuttaa ihmisiin, saa heidät tuntemaan, tykästymään ja tarvittaessa myös toimimaan. 

Kuulumme kansainväliseen ICOM-yhteistyöverkostoon, joka käsittää 80 itsenäistä mainostoimistoa yli 60 maassa.

 

 

Helsinki

Kanavaranta 3-7 E 24
00160 Helsinki

Ratkaisumyynti:
+358 40 086 3007 / Pete
+358 40 560 9633 / Eija

Map »

Oulu

Kasarmintie 21
90130 Oulu

Ratkaisumyynti:
+358 40 058 7253 / Jari
+358 440 558 599 / Julius

Map »

Pete Laakso

CEO & Partner

+358 400 863 007

pete.laakso@avalon.fi

Jari Laakso

Chairman & Partner

+358 400 587 253

jari.laakso@avalon.fi

Eija Kankare

Client Director

+358 40 560 9633

eija.kankare@avalon.fi

Julius Kokko

Client Director

+358 440 558 599

julius.kokko@avalon.fi

Antti Kantanen

Client Manager

antti.kantanen@avalon.fi

Leila Volk

Digital Project Manager

leila.volk@avalon.fi

Johanna Nuutinen

Art Director / Concept Designer

johanna.nuutinen@avalon.fi

Päivi Cavonius

Art Director / Concept Designer / PPC Specialist

paivi.cavonius@avalon.fi

Katja Harvala

Art Director / Concept Designer

katja.harvala@avalon.fi

Mika Ruottinen

Art Director / Concept Designer

mika.ruottinen@avalon.fi

Terhi Palosaari

Art Director / Concept Designer

terhi.palosaari@avalon.fi

Essi Niva

AD Assistant

essi.niva@avalon.fi

Kristina Lindfors

Senior Copywriter / Marketing Strategist

kristina.lindfors@avalon.fi

Ville Rantanen

Senior Copywriter / Concept Designer

ville.rantanen@avalon.fi

Milla Mulari

Copywriter / Concept Designer

milla.mulari@avalon.fi

Johannes Laine

Digital Marketing Team Lead

johannes.laine@avalon.fi

Reo Stenberg

Digital Marketing Specialist

reo.stenberg@avalon.fi

Anna Virtanen

PPC Specialist

anna.virtanen@avalon.fi

Iiro Isohanni

PPC Specialist

iiro.isohanni@avalon.fi

Victor Ström

Digital Marketing Specialist

victor.strom@avalon.fi

Johannes Korpela

Technical Specialist

johannes.korpela@avalon.fi

Tomi Lepistö

Web Developer

tomi.lepisto@avalon.fi

Matti Seppänen

Project assistant

matti.seppanen@avalon.fi

Tiia Montonen

vanhempainvapaalla

Noora Kangas

vanhempainvapaalla

OTA YHTEYTTÄ »