Avalon-ttt

Me

Olemme reilun kolmenkymmenen intohimoisen markkinointiammattilaisen muodostama rento ja osaava joukko. Meistä jokaisella on omat supervoimamme, joita hyödynnämme, mutta päämäärämme on yhteinen.

Emme halua enempää tai vähempää kuin tehdä markkinointia, joka vaikuttaa ihmisiin, saa heidät tuntemaan, tykästymään ja tarvittaessa myös toimimaan. Asiakkaan syvä ymmärtäminen, datan hyödyntäminen ja modernin markkinoinnin tuntemus ovat keinoja, joilla saavutamme meille tärkeän mission - tunteen, teknologian ja tuloksellisuuden saumattoman liiton. Joku meistä koodaa, toinen kirjoittaa, kolmas konseptoi, kun neljäs analysoi dataa ja viides visualisoi.
Yhtä kaikki, teemme sitä mitä rakastamme.

Olemme mukana myös kansainvälisessä ICOM-verkostossa, joka käsittää 80 itsenäistä mainostoimistoa yli 60 maassa, kattaen 95 % maailman markkina-alueista.

 

 

Helsinki

Tammasaarenkatu 3
00180 Helsinki

Ratkaisumyynti:
+358 400 863 007 / Pete
+358 44 978 4440 / Eetu

Kartta

Oulu

Kasarmintie 21
90130 Oulu

Ratkaisumyynti:
+358 400 587 253 / Jari
+358 40 487 8717 / Nina

Kartta

Pete Laakso

CEO & Partner

+358 400 863 007

pete.laakso@avalon.fi

Jari Laakso

Chairman & Partner

+358 400 587 253

jari.laakso@avalon.fi

Nina Taipaleenmäki

Client Director

+358 40 487 8717

nina.taipaleenmaki@avalon.fi

Eija Kankare

Client Director

+358 40 560 9633

eija.kankare@avalon.fi

Eetu Tauriainen

Client Director / Strategist

+358 44 978 4440

eetu.tauriainen@avalon.fi

Antti Kantanen

Client Manager

+358 40 569 6632

antti.kantanen@avalon.fi

Mona Liukkonen

Digital Project Manager / Client Manager

+358 40 527 2879

mona.liukkonen@avalon.fi

Elina Aronen-Raappana

Digital Project Manager / Client Manager

+358 44 3066 149

elina.aronen-raappana@avalon.fi

Katja Harvala

Art Director / Concept Designer

katja.harvala@avalon.fi

Ville Rantanen

Copywriter / Concept Designer

ville.rantanen@avalon.fi

Tiia Montonen

Digital Marketing Specialist

tiia.montonen@avalon.fi

Juha Venetjoki

Technical Specialist

juha.venetjoki@avalon.fi

Mika Ruottinen

Art Director / Concept Designer

mika.ruottinen@avalon.fi

Veera Kaukoniemi

Copywriter / Concept Designer

veera.kaukoniemi@avalon.fi

Anniina Leikas

Community Manager

anniina.leikas@avalon.fi

Antti Jänkälä

Content & Video Producer

antti.jankala@avalon.fi

Terhi Palosaari

Art Director / Concept Designer

terhi.palosaari@avalon.fi

Milla Mulari

Copywriter / Concept Designer

milla.mulari@avalon.fi

Essi Toikkanen

Digital Marketing Specialist

essi.toikkanen@avalon.fi

Henri Koponen

Art Director / Concept Designer

henri.koponen@avalon.fi

Johanna Nuutinen

Art Director / Concept Designer

johanna.nuutinen@avalon.fi

Johanna Vuori

Copywriter / Concept Designer

johanna.vuori@avalon.fi

Joonas Tanninen

Art Director / Concept Designer

joonas.tanninen@avalon.fi

Jutta Rikola

Art Director / Concept Designer

jutta.rikola@avalon.fi

Mikko Lehtinen

Copywriter / Concept Designer

mikko.lehtinen@avalon.fi

Ella Rantamaa

Junior Community Manager

ella.rantamaa@avalon.fi

Johannes Korpela

Junior Technical Specialist

johannes.korpela@avalon.fi

Sari Holmgren

Art Director / Concept Designer

sari.holmgren@avalon.fi

Kristina Lindfors

Senior Copywriter / Marketing Strategist

kristina.lindfors@avalon.fi

Essi Niva

AD Assistant

essi.niva@avalon.fi

Saija Ikola

Client Manager

Äitiyslomalla

Eveliina Haataja

Copywriter / Concept Designer

Äitiyslomalla

Krista Fält

Digital Marketing Trainee