Avalon-TTT-lev-2000px

Me

Olemme reilun kolmenkymmenen intohimoisen markkinointiammattilaisen muodostama rento ja osaava markkinointitoimisto. Meistä jokaisella on omat supervoimamme, joita hyödynnämme, mutta päämäärämme on yhteinen.

Emme halua enempää tai vähempää kuin tehdä markkinointia, joka vaikuttaa ihmisiin, saa heidät tuntemaan, tykästymään ja tarvittaessa myös toimimaan. Asiakkaan syvä ymmärtäminen, datan hyödyntäminen ja modernin markkinoinnin tuntemus ovat keinoja, joilla saavutamme meille tärkeän mission – tunteen, teknologian ja tuloksellisuuden saumattoman liiton. Joku meistä koodaa, toinen kirjoittaa, kolmas konseptoi, kun neljäs analysoi dataa ja viides visualisoi. Yhtä kaikki, teemme sitä mitä rakastamme.

Olemme mukana myös kansainvälisessä ICOM-verkostossa, joka käsittää 80 itsenäistä mainostoimistoa yli 60 maassa, kattaen 95 % maailman markkina-alueista.

 

 

Helsinki

Tammasaarenkatu 3
00180 Helsinki

Ratkaisumyynti:
+358 400 863 007 / Pete
+358 405 272 879 / Mona

Map

Oulu

Kasarmintie 21
90130 Oulu

Ratkaisumyynti:
+358 400 587 253 / Jari
+358 445 506 821 / Saija

Map

Pete Laakso

CEO & Partner

+358 400 863 007

pete.laakso@avalon.fi

Jari Laakso

Chairman & Partner

+358 400 587 253

jari.laakso@avalon.fi

Saija Ikola

Client Manager / HR Manager

+358 44 550 6821

saija.ikola@avalon.fi

Mona Liukkonen

Digital Manager

+358 40 527 2879

mona.liukkonen@avalon.fi

Antti Kantanen

Client Manager

antti.kantanen@avalon.fi

Eija Kankare

Client Director

eija.kankare@avalon.fi

Matti-Jussi Ketonen

Project Coordinator

matti-jussi.ketonen@avalon.fi

Katja Harvala

Art Director / Concept Designer

katja.harvala@avalon.fi

Ville Rantanen

Copywriter / Concept Designer

ville.rantanen@avalon.fi

Tiia Montonen

Digital Marketing Specialist

tiia.montonen@avalon.fi

Juha Venetjoki

Technical Specialist

juha.venetjoki@avalon.fi

Mika Ruottinen

Art Director / Concept Designer

mika.ruottinen@avalon.fi

Veera Kaukoniemi

Copywriter / Concept Designer

veera.kaukoniemi@avalon.fi

Anniina Leikas

Social Media Specialist

anniina.leikas@avalon.fi

Antti Jänkälä

Content & Video Producer

antti.jankala@avalon.fi

Terhi Palosaari

Art Director / Concept Designer

terhi.palosaari@avalon.fi

Milla Mulari

Copywriter / Concept Designer

milla.mulari@avalon.fi

Henri Koponen

Digital Marketing Platform Specialist

henri.koponen@avalon.fi

Johanna Nuutinen

Art Director / Concept Designer

johanna.nuutinen@avalon.fi

Joonas Tanninen

Art Director / Concept Designer

joonas.tanninen@avalon.fi

Jutta Rikola

Art Director / Concept Designer

jutta.rikola@avalon.fi

Mikko Lehtinen

Copywriter / Concept Designer

mikko.lehtinen@avalon.fi

Johannes Korpela

Junior Technical Specialist

johannes.korpela@avalon.fi

Kristina Lindfors

Senior Copywriter / Marketing Strategist

kristina.lindfors@avalon.fi

Essi Niva

AD Assistant

essi.niva@avalon.fi

Sami Karpinski

Social Media Specialist

sami.karpinski@avalon.fi

Mikko Vaissalo

Digital Media Planner

mikko.vaissalo@avalon.fi

Eveliina Haataja

Copywriter / Concept Designer

eveliina.haataja@avalon.fi

Elina Aronen-Raappana

äitiyslomalla

Ella Rantamaa

opintovapaalla