Avalon-TTT-lev-2000px

Me

Olemme intohimoisten markkinointiammattilaisten muodostama rento ja osaava markkinointitoimisto.

Yksi koodaa, toinen kirjoittaa, kolmas visualisoi. Mutta päämäärämme on yhteinen: haluamme tehdä markkinointia, joka vaikuttaa ihmisiin, saa heidät tuntemaan, tykästymään ja tarvittaessa myös toimimaan. 

Kuulumme kansainväliseen ICOM-yhteistyöverkostoon, joka käsittää 80 itsenäistä mainostoimistoa yli 60 maassa.

 

 

Helsinki

Tammasaarenkatu 3
00180 Helsinki

Ratkaisumyynti:
+358 40 086 3007 / Pete
+358 40 560 9633 / Eija

Map »

Oulu

Kasarmintie 21
90130 Oulu

Ratkaisumyynti:
+358 40 058 7253 / Jari
+358 44 550 6821 / Saija

Map »

Pete Laakso

CEO & Partner

+358 400 863 007

pete.laakso@avalon.fi

Jari Laakso

Chairman & Partner

+358 400 587 253

jari.laakso@avalon.fi

Eija Kankare

Client Director

+358 40 560 9633

eija.kankare@avalon.fi

Saija Ikola

Client Manager / HR Manager

+358 44 550 6821

saija.ikola@avalon.fi

Antti Kantanen

Client Manager

antti.kantanen@avalon.fi

Eveliina Haataja

Copywriter / Concept Designer

eveliina.haataja@avalon.fi

Katja Harvala

Art Director / Concept Designer

katja.harvala@avalon.fi

Sami Karpinski

Digital Marketing Specialist

sami.karpinski@avalon.fi

Veera Kaukoniemi

Copywriter / Concept Designer

veera.kaukoniemi@avalon.fi

Henri Koponen

Digital Marketing Platform Specialist

henri.koponen@avalon.fi

Johannes Korpela

Junior Technical Specialist

johannes.korpela@avalon.fi

Mikko Lehtinen

Copywriter / Concept Designer

mikko.lehtinen@avalon.fi

Anniina Leikas

Social Media Specialist

anniina.leikas@avalon.fi

Kristina Lindfors

Senior Copywriter / Marketing Strategist

kristina.lindfors@avalon.fi

Tiia Montonen

Digital Marketing Specialist

tiia.montonen@avalon.fi

Milla Mulari

Copywriter / Concept Designer

milla.mulari@avalon.fi

Johanna Nuutinen

Art Director / Concept Designer

johanna.nuutinen@avalon.fi

Terhi Palosaari

Art Director / Concept Designer

terhi.palosaari@avalon.fi

Ville Rantanen

Copywriter / Concept Designer

ville.rantanen@avalon.fi

Jutta Rikola

Art Director / Concept Designer

jutta.rikola@avalon.fi

Mika Ruottinen

Art Director / Concept Designer

mika.ruottinen@avalon.fi

Joonas Tanninen

Art Director / Concept Designer

joonas.tanninen@avalon.fi

Mikko Vaissalo

Digital Media Planner

mikko.vaissalo@avalon.fi

Juha Venetjoki

Technical Specialist

juha.venetjoki@avalon.fi

Elina Aronen-Raappana

äitiyslomalla

OTA YHTEYTTÄ »