Avalon-TTT-lev-2000px

Avalon, nyt osa Digiaa

Saat meiltä edelleen tunteita herättävät viestintäteot sekä digitaalisen läsnäolon erottuvana, mitattavana ja tuloksellisena kokonaisuutena. Lisäksi voimme yhdistää strategisen digimarkkinoinnin innovatiiviseen liiketoimintamuotoiluun ja digipalvelujen kehitykseen, saumattomasti.

Yhdessä olemme vahvempi ja vaikuttavampi kumppani. Lue lisää >

 

Helsinki

Kanavaranta 3-7 E 24
00160 Helsinki

Ratkaisumyynti:
+358 40 086 3007 / Pete
+358 40 560 9633 / Eija
+358 40 504 1135 / Niko
+358 50 332 2877 / Marjukka

Map »

Oulu

Kasarmintie 21
90130 Oulu

Ratkaisumyynti:
+358 40 058 7253 / Jari
+358 440 558 599 / Julius


Map »

Voimme tarjota kaiken, mitä tarvitsette menestyäksenne

Käytössämme on kekseliäimmät suunnittelijat ja digitaalisen markkinoinninasiantuntijat Avalonilta sekä liiketoimintaekspertit ja digitaalisten palvelujen kehittäjät DigialtaYhdessä saamme aikaan kokonaisvaltaisen asiakaskokemuksen, joka on kekseliäs ja huolella toteutettu. 

 

Pete Laakso

CEO

+358 400 863 007

pete.laakso@avalon.fi

Jari Laakso

Director, CX Business Development

+358 400 587 253

jari.laakso@avalon.fi

Niko Grandell

Chief Operating Officer

+358 40 504 1135

niko.grandell@digia.com

Marjukka Mäkelä

Chief Design Officer

+358 50 332 2877

marjukka.makela@digia.com

Eija Kankare

Client Director

+358 40 560 9633

eija.kankare@avalon.fi

Antti Kantanen

Client Manager

antti.kantanen@avalon.fi

Julius Kokko

Client Director

+358 440 558 599

julius.kokko@avalon.fi

Leila Volk

Digital Project Manager

leila.volk@avalon.fi

Toghrul Afandiyev

UX Designer

toghrul.afandiyev@digia.com

Päivi Cavonius

Art Director / Concept Designer / PPC Specialist

paivi.cavonius@avalon.fi

Tero Fred

Senior Service Designer

tero.fred@digia.com

Vesa Hack

Lead Consultant

vesa.hack@digia.com

Katja Harvala

Art Director / Concept Designer

katja.harvala@avalon.fi

Iiro Isohanni

PPC Specialist

iiro.isohanni@avalon.fi

Juha Jukarainen

Senior UX Designer

juha.jukarainen@digia.com

Johannes Korpela

Technical Specialist

johannes.korpela@avalon.fi

Aki Kortesniemi

Lead Consultant

aki.kortesniemi@digia.com

Vesa Kovanen

Lead Consultant

vesa.kovanen@digia.com

Johannes Laine

Digital Marketing Team Lead

johannes.laine@avalon.fi

Tomi Lepistö

Web Developer

tomi.lepisto@avalon.fi

Kristina Lindfors

Senior Copywriter / Marketing Strategist

kristina.lindfors@avalon.fi

Jyki Lindgren

Visual and Service Designer

jyki.lindgren@digia.com

Milla Mulari

Copywriter / Concept Designer

milla.mulari@avalon.fi

Essi Niva

AD Assistant

essi.niva@avalon.fi

Johanna Nuutinen

Art Director / Concept Designer

johanna.nuutinen@avalon.fi

Terhi Palosaari

Art Director / Concept Designer

terhi.palosaari@avalon.fi

Ville Rantanen

Senior Copywriter / Concept Designer

ville.rantanen@avalon.fi

Mika Ruottinen

Art Director / Concept Designer

mika.ruottinen@avalon.fi

Carita Savin

Lead Service Designer

carita.savin@digia.com

Reo Stenberg

Digital Marketing Specialist

reo.stenberg@avalon.fi

Victor Ström

Digital Marketing Specialist

victor.strom@avalon.fi

Noora Sunell

Service Designer

noora.sunell@digia.com

Antti Vartio

Lead UX Designer

antti.vartio@digia.com

Anna Virtanen

PPC Specialist

anna.virtanen@avalon.fi

Hanne Zenjuga

Senior Visual and UX Designer

hanne.zenjuga@digia.com

Kerttu

Toimistokoira

Tiia Montonen

vanhempainvapaalla

Noora Kangas

vanhempainvapaalla

OTA YHTEYTTÄ »

 

Kansainväliset toimeksiannot

Kuulumme itsenäisten markkinointitoimistojen yhteistyöverkostoon. The ICOM Network käsittää 80 mainos-, viestintä- ja mediatoimistoa yli 60 maassa ja kattaa 95 % maailman markkina-alueista. Verkostomme on lyömätön etu kansainvälisissä toimeksiannoissa.